Kõik Esse tooted on sellise koostisega, mis vähendavad aja mõju nahale
ja juba olemasolevaid vananemise ilminguid.

Naha nooruslikuna hoidmine on üks tähtis võtmesõna, mille pärast võiks Esse näohoolitsusse tulla!

Tõenäoliselt kõige tähtsam on aga tasakaalu tekitamine nahal, et oleks abi tundliku, kuiva, vananeva naha puhul, samuti ekseemi, rosaatsea, dermatiidi või akne korral. Suur osakaal tasakaalu saavutamisel on naha korrapärane hoolitsemine ka kodus probiootiliste toodetega.
Iluspa uks on valla uuenduslikule probiootilisele nahahooldussarjale – ESSE, mis baseerub viimastel teaduslikel avastustel naha mikrobioomi osas! ESSE on luksuslik ökoloogiliselt sertifitseeritud professionaalne probiootiline nahahoolduse sari, mis sisaldab erinevas vormis probiootilisi ekstrakte, prebiootikume või ESSE enda välja töötatud kompleksi BIOME+, mis aitab efektiivselt nahka kaitsta, vähendada põletikku ning taastada naha nooruslikkust ja elastsust. Valitud toodetes on kasutatud ka ELUS probiootilisi mikroobe, mis aitavad silmnähtavalt taastada naha nooruslikkust ja tasakaalu.  Esse näohoolitsused pakuvad abi ekseemi, rosaatsea, dermatiidi, akne, ülireageeriva, tundliku, vananeva naha puhul!
Iga hetk jätab nahale oma jälje. Stressirikkal, kehva toiduga või antibiootikumide kuuri perioodil vananeb nahk kiiremini.
Pikaaegses plaanis on naha vananemisvastane saladus peidus selles, et terve nahk vananeb aeglasemini ja näeb parem välja. Võibolla Sa kasutad näiteks probiootikume oma soolestiku tasakaalustamiseks, aga nad on sama olulised ka Sinu naha jaoks. Tasakaalustatud mikrobioloogiline keskkond nahal suudab kaitsta Sind patogeenide eest ning aeglustada põletikuliste protsessidega seotud vananemise teket. Esse näohooldustes ja koduhooldustoodetes on kasutusel probiootilised ekstraktid, ka elus probiootikumid, mis suudavad muuta Sinu naha mikrobioloogilist keskkonda, tugevdades naha kaitsefunktisoone ning pidurdades seega vananemist.
  • Probiootikumid kaitsevad nahka patogeensete mikroobide eest, mis kiirendavad vananemist!
  • Probiootikumid suurendavad hüaluroonhappe taset läbi selle tootmise ergutamise nahas ja tootes ka ise hüaluroonhapet.
  • Enamus Esse tooteid sisaldab hüaluroonhapet, kuid veelgi ägedam on see, et Sul on võimalik lisada oma nahale elus hüaluroonhappe tootmist ergutavaid faktoreid!
  • Probiootikumid (Lactobacillus mikroobid) saavad toota proteiine, mis parandavad kollageeni struktureerimist nahas, seega parandavad naha pinguldatust ja elastsust.
  • Probiootikumid toetavad pidevalt naha noorendamist, hoides seda hästi niisutatuna ja heas rasvhapete tasakaalus ning terve ja tasakaalus nahk vananeb aeglasemalt ja näeb parem välja!
Esse toodetes on iga koostisaine, mida kasutatakse, hoolikalt läbi mõeldud, et arvestada selle mõju naha mikrobioomile (mikrobioom – kõikide mikroobide kogum meie kehal ja selle sees).
Probiootiliste toodete kasutamine soodustab kasulike mikroobide arengut patogeeniliste mikroobide arvelt. Nahale lisatakse elus probiootikume, probiootilisi ekstrakte ja prebiootikume.
Probiootikumid kaitsevad vananemist põhjustavate patogeenide eest, tugevdavad naha kaitsefunktsioone, vähendavad kortse, niisutavad, rahustavad, parandavad naha elastsust, hoiavad aknet ja ekseemi tekitavaid baktereid kontrolli all!  
Mikrobioomi kahjustavad:
Antibiootikumid muudavad mikrobioomi alatiseks.
Kõrgelt töödeldud dieet – säilitusainete ja suhkrurikkad toidud.
Kõrge pH-ga pesuvahendid.
Kloorivesi (joomiseks või ujumiseks).
Steriilsed keskkonnad ja loodusliku keskkonna puudulikkus.
Keisrilõikega sündinud lastel võib olla kahjustunud immuunsüsteem.