Luba mul taibata tänase täiust, igatsemata homse enamat!
/Toomas Paul/

 

UUSAASTASOOV 2024
Hingelähedast uut aastat, armas Iluspa sõber ja
Just nõnda palju ilu kui Su südamesse mahub,
Nii palju kergust kui jaksad kanda,
Nii palju inspiratsiooni, et täita loomejanu,
Nii palju soojust ja rõõmu kui Sul on anda!

 

UUSAASTASOOV 2020
Iluspa akna all jaanuarikuus Kirikakar (Bellis perennis) uhkes elujõus ja kauniduses. Seda taime kasutavad ESSE andekad kreemiloojad ka oma toodetes, et hoida nahka klaarina, kuna kirikakra ekstrakt ennetab pigmentatsiooni teket.
Soovin Sulle helget, inspireerivat ja rõõmurikast uut aastat, armas Iluspa sõber ja siin Sulle üks luuletus, kui puudutab, siis olgu see Sulle saatjaks ja toogu häid mõtteid Sinu 2020 aastasse:

Rabab rahu rõõmurikkus
Tabab talve tardumine
Südamesaarel soojenemine
Alanud aastasse armumine
Sulavad suudlused sõrmeotstel
Tundes tundeväreluste tukslemist
Hingekeeli haarab haruldane helisev hiilg
Tuues tagasi tundevirved
Armastuse alguspunktist
Elu erksuse ehedusse
Tõstes tiivad tundemeelte
Kursile kruiisima
Ristluslaevaga rändama
Hetkest hetke hetki
Tabama tabamatut tundmata
Maad magamata maha
Ühendume üheks üllatuseks
Oma oleviku olulises olemises
Rabab rahu rõõmurikkus
Tabab talve tardumine
Südamesaarel soojenemine
Alanud aastasse armumine
💚

 

UUSAASTASOOV 2019

Sulle, armas Iluspa sõber!
Usku vääramatut endasse.
Lootust ikka ja alati parimale.
Armastust tingimusteta –
alustades iseendast,
et oleks, mida jagada
aastal 2019 kingitustena!
Uuel aastal astu sammuke
enesele veelgi lähemale…
avasta uusi mõttekaaslasi,
too välja juba armsaks saanud
inimestes midagi head ja helget,
olles kannatlik ja mõistev,
näidates välja armastust
oma igapäevastes tegemistes,
märkamistes, sõnades…
juba oma mõtetes…
tingimusteta –
kingitusena!
Rõõmurikast ja
hingekosutavat
uut aastaringi ning
vankumatut usku
iseenda võrratusse
hetkest hetke,
sest iga hetkega
lood oma tulevikku!

 

SÜGIS 2018

Aeg sügiseiklustesse sukelduda ja uue pilguga oma nahahooldusrituaalid üle vaadata. Võibolla on aeg muutusteks!?
Iluspa uks on valla uuenduslikule probiootilisele nahahooldussarjale – ESSE, mis baseerub viimastel teaduslikel avastustel naha mikrobioomi osas! ESSE on luksuslik ökoloogiliselt sertifitseeritud professionaalne probiootiline nahahoolduse sari, mis sisaldab erinevas vormis probiootilisi ekstrakte, prebiootikume või ESSE enda välja töötatud kompleksi BIOME+, mis aitab efektiivselt nahka kaitsta, vähendada põletikku ning taastada naha nooruslikkust ja elastsust. Valitud toodetes on kasutatud ka ELUS probiootilisi mikroobe, mis aitavad silmnähtavalt taastada naha nooruslikkust ja tasakaalu.

Naha nooruslikuna hoidmine on üks tähtis võtmesõna, mille pärast võiks Esse näohoolitsusse tulla! Tõenäoliselt kõige tähtsam on aga tasakaalu tekitamine nahal, et oleks abi tundliku, kuiva, vananeva naha puhul, samuti ekseemi, rosaatsea, dermatiidi või akne korral. Suur osakaal tasakaalu saavutamisel on naha korrapärane hoolitsemine ka kodus probiootiliste toodetega.
Iga hetk jätab nahale oma jälje. Stressirikkal, kehva toiduga või antibiootikumide kuuri perioodil vananeb nahk kiiremini.
Pikaaegses plaanis on naha vananemisvastane saladus peidus selles, et terve nahk vananeb aeglasemini ja näeb parem välja. Võibolla Sa kasutad näiteks probiootikume oma soolestiku tasakaalustamiseks, aga nad on sama olulised ka Sinu naha jaoks. Tasakaalustatud mikrobioloogiline keskkond nahal suudab kaitsta Sind patogeenide eest ning aeglustada põletikuliste protsessidega seotud vananemise teket. Esse näohooldustes ja koduhooldustoodetes on kasutusel probiootilised ekstraktid, ka elus probiootikumid, mis suudavad muuta Sinu naha mikrobioloogilist keskkonda, tugevdades naha kaitsefunktisoone ning pidurdades seega vananemist, sest probiootikumid kaitsevad nahka patogeensete mikroobide eest, mis kiirendavad vananemist!  Probiootikumid (Lactobacillus mikroobid) saavad toota proteiine, mis parandavad kollageeni struktureerimist nahas, seega parandavad naha pinguldatust ja elastsust. Nad suurendavad hüaluroonhappe taset läbi selle tootmise ergutamise nahas ja tootes ka ise hüaluroonhapet.
Esse toodetes on iga koostisaine, mida kasutatakse, hoolikalt läbi mõeldud, et arvestada selle mõju naha mikrobioomile (mikrobioom – kõikide mikroobide kogum meie kehal ja selle sees).
Probiootiliste toodete kasutamine soodustab kasulike mikroobide arengut patogeeniliste mikroobide arvelt. Nahale lisatakse elus probiootikume, probiootilisi ekstrakte ja prebiootikume.
Probiootikumid kaitsevad vananemist põhjustavate patogeenide eest, tugevdavad naha kaitsefunktsioone, vähendavad kortse, niisutavad, rahustavad, parandavad naha elastsust, hoiavad aknet ja ekseemi tekitavaid baktereid kontrolli all!

 

UUSAASTASOOV 2018

“Kõige olulisemad sündmused ei toimu ilutulestiku saatel, vaid sünnivad vaikuses…”

Soovin, et uuel aastal on Sulle kallid inimesed õnnelikumad ja helgemad tänu sellele, et Sinus endas on rohkem rõõmu, ilu ja vabadust olla Sina ise. Soovin, et Sa võtad aega iseendale ja et ilu Su sees tiivustab teisigi!

 

Talvise pööripäeva aegu…

Iseendasse uskumine on maagia. Kui Sa seda suudad teha, siis suudad Sa ka ükskõik mida muud. /J. W. Goethe/

Suurepärane aeg sel pimedal ajal taas suurendada usku endasse ja astuda seeläbi sammuke elu maagilisele poolele lähemale. Hoides end hetk hetke haaval helgema poole peal ning lubades enesele rõõmustavaid ja hinge kosutavaid ajapeatusi, avad ukse armastusele iseendas ja siis hakkavad juhtuma imed! Su maailm muutub helgemaks, suuremaks, armsamaks!

Riputades ühe jõulutähe õues lõhnava kuusepuu tugevale oksale, võid tunda endas elujõu voolamist, et peagi uutes kõrgustes särada suurena!

Talvise pööripäeva aegu

hetkhaaval valgemasse päeva hiilime…

Peame pidu talvisel pööripäeval

kui kõrgemad ilmad veidi veel viibivad

süüta tuli oma koduaknal

ja saada südamest südamesse

kõige helgemad soovid,

puhtamad mõtted ja mõistmine –

näita, et hoolid…

hingevalgel iga päevaga siis sammuke

ongi siin maailmas valgem!

Sisemist sära ja koos-olemise rõõmu, südamlikku aega nüüd ja praegu!

Kairi

 

Mänguline jõulukuu

Kui väline ilm või ka väljastpoolt tulevad impulsid pole taevani kiita, siis on sobiv aeg oma sisemaailma muuta – rõõmsamaks, mängulisemaks, ehk ka suisa vallatuks!
Aasta viimased nädalad ongi käes ja see on suurepärane aeg olla loomingulisem, mängulisem, lennukam, sest juba vanarahvas nimetas detsembrikuud jõulumängude aja järgi mängukuuks.

Iluspa lõhnab detsembrikuus eriti magusalt, vürtsikalt ja puiduselt just kaneeli järgi, sekka ka nelki, May Changi, kadakat, ylang-ylangi… ja üllatusi! Kaneel koos May Changiga (Litsea Cubeba) on inspireeriv leid, viimase kaunis pastelne õievaht toob praegusel ajal mõtetesse küünlamere ning selle kauni taime lõhn on kokkukõla kevadiselt värskendavast sidrunheinast ja jõuluaja magusvürtsikusest, mis aitab ühteaegu luua meeleselgust, tuua energiat kui ka südant soojendavat lõõgastumist!

Tagasi tulles kaneeli juurde, siis see vürtsikas taim erineval kujul loob kindlasti Sinu kodus rõõmsa meeleolu ja tekitab usaldustunnet, sest toas, kus hõljub kaneeli aroom ei teki enesehaletsus-, armukadedustunnet ja on palju lihtsam keskenduda. Rahvameditsiinis hinnatakse seda soojendavat õli näiteks väsimuse eemaldajana, närvisüsteemi tugevdajana, ajutegevuse ergutajana, aga ka seksuaalsuse suurendajana. Kaneelil on teaduslikult hästi tõestatud ka põletikuvastane toime ja see sobib eriti hästi praegusel ajal viiruste, seente ja bakterite vastu võitlemiseks. Ettevaatlikult tuleb kasutada väga õrnal ja tundlikul nahal ning kasutada ei soovitata kõrge vererõhu korral ja rasedatel.

Mina süütan kaneeliviiruki, soovides lõhnavat, sensuaalset ja rõõmuderohket detsembrit ja et Su toas hõljuks ikka aegajalt vürtsikalt magus ja puidune kaneeli aroom!

 

Hingedepäev

Hinga…

hinge pealt ära
ja hinga hingest hinge
kõige soojemad soovid.
Vaata läbi peegelduste
oma südame sisse,
leia sealt kõik,
mis Sinus on head,
liida need kokku
ja hoia end
helgema poole peal.
Ole hoitud!

Kairi

 

Sügis 2017

Järgne muutustele ja universum avab Sulle uksed kohtades, kus olid enne seinad. /Joseph Campbell/

Sügis oma veerevate kastanite ja langevate värviliste lehtedega inspireerib muutuma. Osale Sinagi sügise muutumismängus, luba vanadel mustritel ja harjumustel, mis Sind enam ei toeta, oma elust unuda ning järgne sammhaaval oma tundmustele ja unistustele, mis Su hinge sütitavad ja toidavad, muutudes seeläbi ise mõistvamaks, õnnelikumaks, hingelt avaramaks, …

Hinge valgustavaid peegeldusi ja meelerahu toovat muutumismängu Sinu sügisesse!

Kairi

 

Kevad 2017

Iluspas olen Sinu abiga ilu loonud nüüd juba 9 aastat.
Sünnipäeva saabumisega jõudis kohale ka suurem muutus, nüüdsest ootan Sind oma Iluspaga Kotzebue 8 valges majas! Oled endiselt väga oodatud osa saama Iluspa inspireerivatest​ ja lõõgastavatest hoolitsustest.

​Muutused ja huvitav aeg on mõjunud mulle​ hinge sütitavalt​ ja nii avaneb nüüd ka Iluspa Sulle uue nurga alt. Mul on suur rõõm, kui Sinagi, armas Iluspa sõber, saad sellest uut energiat, lubades end muutustel inspireerida!:)

Rõõmu valgemast ajast ja ilu märkamisest igas päevas…​

igas hetkes…

Kairi

Iluspa 2017 kevad
iluspa inspiri
Iluspa 9
iluspa kevad

 

Iseendasse uskumine on maagia.
Kui Sa seda suudad teha, siis suudad Sa ka ükskõik mida muud.
/J. W. Goethe/